Trampolíny Goodjump velebí mnoho nadšenců a my bychom si mohli o jejich přednostech něco v krátkosti připomenout. Je o nich známo, že působí dobře proti stresu, protože se při skákání uvolňují do krve hormony dobré nálady. To je samozřejmě pravda, ale my se tentokrát zaměříme na svalstvo https://www.fyzioklinika.cz/clanky-o-zdravi/jak-na-zkracene-svalstvo dolních končetin.
Cvičení je namáhavější, než si myslíte – zkuste chvíli skákat jen tak, bez akrobacie, pouhými jednoduchými výskoky z místa, a po pěti minutách vám bude připadat, že jste absolvovali atletický sprint na čtyři sta metrů. Zaměstnáte při tom svaly dolních končetin komplexně a velmi důkladně.
Procvičíte zejména lýtka – nejvíce zaměstnáte svalstvo lýtek, bude to perfektní trénink pro pobyty na horách a pro mnoho jiných sportů, které chcete provozovat, např. pro plavání, cyklistiku, běžecké lyžování, badminton, tenis a mnoho dalších.
Ulehčíte kloubům – lidé s nadváhou nesmírně trpí, mají-li efektivně hubnout běháním. To není vůbec dobrý nápad, protože běh svými otřesy při dopadání na tvrdou podložku přetěžuje kloubní pouzdra a můžete si tak způsobit i nevratnou deformaci a poškození kloubů, zejména kotníků a kolen. Skákejte raději na trampolíně, protože její měkká podložka klouby tolik nenamáhá, a vy mezitím můžete hubnout, jak vám to dovolí vaše kondice a vůle. Nezapomínejte ale na vhodnou stravu, protože pokud po cvičení zbaštíte na posezení půlku šišky salámu, kýžený efekt to nepřinese.
Bosá chodidla – jak moc se staráte o svá chodidla? Tentokrát nemáme na mysli pedikúru a stříhání nehtů, ptáme se vás na to, zda nejsou plochá. Jak moc se staráte o nožní klenbu? Pokud máte náběh na ploché nohy, může to pro vás znamenat i závažné problémy do budoucna v držení těla. Jde hlavně o bolesti a deformace bederní páteře a kloubů kyčlí, kolen a kotníků. Skákání na trampolínách bez bot je velmi dobrý způsob, jak posílit svalstvo chodidel a tím udržet v dobrém stavu klenbu příčnou i podélnou.