Ergoterapie versus antistres
Lidé, kteří více využívají svou intuici, jednají převážně spontánně a ve stresových situacích berou do rukou pomůcky, které jim umožní stres přežít pokud možno bez úhony. Všimněte si, že lidé, co si neví rady sami se sebou, a nedokážou si se stresem poradit, si většinou okusují nehty, protože hryzání zuby do nějakého předmětu je svým způsobem druh antistresu.
Mnohem efektivnější a také bezpečnější a zdravější je míček. Docela malý míček o průměru kolem osmi centimetrů, aby jej bylo možno vzít dobře do ruky a pohazovat si s ním. Házení míčku může probíhat vertikálně i horizontálně proti stěně, s míčkem lze pinkat o zem, třít jej v dlaních, koulet rukou po pevné podložce a provádět i různé cviky, jejichž cílem je masírovat reflexní body na pokožce, které uvolňují energetické blokády a nastolují stav vnitřního klidu a míru, což pak napomáhá i srovnat hormony do rovnováhy a potlačit zejména ty stresové.
Náhrada reflexní terapie
Ergoterapeutické pomůcky mohou také velmi dobře posloužit jako náhrada reflexních masáží chodidel, využívají se k tomu samozřejmě také míčky, a kromě nich i různé masážní válečky nebo podložky s výstupky. Výhody míčku jsou ale zjevné, jeho koulením se masíruje poměrně mnoho míst na chodidlech v krátkém čase, aniž byste museli u toho stát, tím pádem můžete antistresovou reflexologii využívat i v zaměstnání, v kanceláři pod psacím stolem, anebo na různých školeních nebo akcích, kde sedíte za stolem.
Působení barev
Velkou výhodou je, jestliže jsou ergoterapeutické pomůcky barevné, protože barvy na lidskou psychiku působí velmi pozitivně a lze jimi opět posilovat jednotlivé energetické kanály našeho těla (čakry). Kombinace koulení či házení se zeleným nebo žlutým míčkem pak posílí vnitřní orgány a srdeční činnost a také cit, intuici a další aspekty mimosmyslového vnímání.